"Άλωσαν" την Σίνδο οι Πολιχνιώτες

02 Δεκεμβρίου 2018 Γράφει η

ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ 0

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ    2

Σ' ένα παιχνίδι όπου και τα τρία αποτελέσματα ήταν ανοικτά μέχρι το τέλος ο Φοίνικας Πολίχνης κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την έδρα της Σίνδου με σκορ 0-2.

Στο πρώτου ημίχρονο το ματς ήταν μοιρασμένο με την υπεροχή αλλά και τις ευκαιρίες να μοιράζονται ισάξια οι δύο ομάδες.

Στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων είχαν τις ευκαιρίες και πήραν δίκαια την νίκη.

Δοκάρι: Μεγαλοοικονόμου (16’), Δάλλας (50’).
Σκόρερ:  Μεγαλοοικονόμου (51’), Δάλλας (95’).

Διαιτητής: Τσιαουσίδης (Κουφός, Ασλανής).

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μουρμούρας, Γαβανάς, Μποχώνης, Τσιαλμάς (80’ Καραγκούνης), ΚΑΣΙΤΕΡΙΔΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙ, Καρανδρέας (68’ Ρωσσίδης), ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ. Αρουτίδης, Γιαννιώτης (81’ Πετράκης), Παντελίδης (68’ Τζήμας).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Μπαντής, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, Ζαχαριάδης (81’ Διαμαντίδης), ΠΑΠΑΔΟΥΔΗΣ, Κοντέων, Δάλλας, Πόπτσης, Γίδαρος, ΜΕΓΑΛΟΟΙΚΟΝΟΜΟΥ (78’ Βαχανελίδης), ΠΕΤΡΙΔΗΣ (85’ Καμενίδης), Πολίτης (90’ Πλάκου).

Τα άρθρα, οι δημοσιεύσεις και γενικά το περιεχόμενο του goalpress.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση.

Απαγορεύεται η χρήση ή αναδημοσίευση του, σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.