Ανατροπή στην Χαλάστρα 3-2 ο Καμπανιακός

02 Δεκεμβρίου 2018 Γράφει η

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ       3

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ 2

Μεγάλη ανατροπή στο γήπεδο της Χαλάστρας με τον Καμπανιακό αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 τελικά να γυρίζει το παιχνίδι και να κερδίζει με 3-2.

Ξεκινώντας την αναμέτρηση οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και πήραν νωρίς αέρα δύο τερμάτων με εκτέλεση πέναλτι του Κεφάλα στο 13’ και σουτ του Καλογεράκη στο 24’.

Παρά το αρχικό «σοκ» οι ποδοσφαιριστές της Χαλάστρας αντέδρασαν πίεσαν και πριν την λήξη του ημιχρόνου έφεραν το ματς στα ίσα με γκολ των Βασσαίτη και Χριστοδουλίδη.

Στην επανάληψη φαινόταν ότι αυτός που θα βάλει το γκολ θα πάρει και την νίκη με την ισοπαλία να είναι τα διαφαινόμενο σκορ.

Ωστόσο, στο 82’ ο Αλμπάνης βρήκε χώρο στην αντίπαλη άμυνα και με ωραίο πλασέ έγραψε το τελικό 3-2.

Σκόρερ:  Κεφάλας (13’ πεν),  Καλογεράκης (24’)

Βασσαίτης (38’), Χριστοδουλίδης (43’ πεν), Αλμπάνης (82’).

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: ΜΠΟΙΚΟΣ, Παπάζης, ΑΛΜΠΑΝΗΣ, Σιτσιάνης, Χριστοδουλίδης,  Βασσαίτης, Σαββαίδης, Πότσι, Κουντουράς, Ξανθόπουλος, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ.

Αγωνίστηκαν ακόμα οι Χατζηβασιλειάδης, Ιορδανίδης, Παπάζης, Χατζηαποστόλου.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ: Ιβανούδης, ΚΑΖΑΚΟΣ,  Ζεφκόπουλος, Τσινεκίδης,  ΠΕΥΚΙΔΗΣ, Κιολείδης (61’ Πόπτσης), Κρίτσκας, Χαρζάκας, ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ (71’ Λιάρος, Μαυροματίδης (65’  Σταμάτης), ΚΕΦΑΛΑΣ.

Τα άρθρα, οι δημοσιεύσεις και γενικά το περιεχόμενο του goalpress.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση.

Απαγορεύεται η χρήση ή αναδημοσίευση του, σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.