Φιλική ισοπαλία για ΑΕ Ευόσμου

12 Ιανουαρίου 2019 Γράφει η

Με αφορμή την αναβολή των πρωταθλημάτων λόγω της κακοκαιρίας η ομάδα της ΑΕ Ευόσμου σε μια φιλική αναμέτρηση με τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΚ προηγήθηκε αρκετά νωρίς στο 10’ με τον Μούτσα με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ από τα πλάγια να ανοίγει το σκορ και να κάνει το 0-1. Μόλις 2 λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι με τον Σεϊτανίδη διπλασίασαν τα τέρματα τους κάνοντας το 0-2. Στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Μπουλαλάς έχασε μεγάλη ευκαιρία να μειώσει σε 1-2 όταν είδε την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι του Κουγιουμτζόγλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 60’ ο Λάμι, που είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα κατάφερε με ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή να μειώσει τελικά σε 1-2 και 7 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης να διαμορφώσει και το τελικό 2-2.

Σκόρερ: Μούτσα (10’), Σείτανίδης (12’), Λάμι (60’, 67’)