Νίκη "αλά" Σάντος για Νίκη Ηρακλείου

05 Δεκεμβρίου 2018 Γράφει η

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ       0

ΝΙΚΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   1

Καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα η Νίκη  Ηρακλείου νίκησε με 0-1 τον Εθνικό Λαγυνών και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν εκμεταλλευόμενοι και την έδρα τους για ένα γκολ το οποίο θα τους έβαζε μπροστά στο παιχνίδι.

Ωστόσο, αυτό ήρθε για την Νίκη στο 36’ με σκόρερ τον Καμπανάντζε, με το 0-1 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο δυνατός αέρας δεν επέτρεψε να παιχτεί παιχνίδι αξιώσεων με τους γηπεδούχους να έχουν μια μικρή υπεροχή να κρατάν το υπέρ τους 0-1 και να παίρνουν αυτό που θέλουν.

Να σημειώσουμε πως η Νίκη Ηρακλείου κερδίζει για τρίτη συνεχόμενη φορά σε πρωτάθλημα και κύπελλο με το ίδιο σκορ (0-1) και μετά το τέλος της αναμέτρησης παίκτες, προπονητής και διοίκηση γιόρτασαν την νίκη τους στο στέκι τους από όπου και η φωτογραφία.

Σκόρερ:  Καμπανάτνζε (36’).

ΕΘΝΙΚΟΣ: Κεχαγιάς, ΜΠΑΚΡΑΤΣΑΣ, Γεωργιτζίκης, Γούσιος,  ΚΟΥΤΟΥΝΙΔΗΣ Π του Η (82’ Δημητρίου), Μπίκας Γ,  Κουτουνίδης Π του Μ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (75’ Φωτογλίδης), Μιζούρι, Τριφυνόπουλος (46’ Αλμυράς), Παπουλίδης (46’ Κοσμόγλου).

ΝΙΚΗ:  ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗΣ, Μακρής (46’ Κρυωνάς), Νικολάίδης (62’ Ρωσσίας). Γουνιώτης Ν,Αραμπατζής, ΚΟΥΣΑΞΙΔΗΣ, Ζουμπούλης, ΓΟΥΝΙΩΤΗΣ Ι, Μόσχου, Μαλτίδης (85’ Ντιμπετάρι), ΚΑΜΠΑΝΑΝΤΖΕ.

Τα άρθρα, οι δημοσιεύσεις και γενικά το περιεχόμενο του goalpress.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση.

Απαγορεύεται η χρήση ή αναδημοσίευση του, σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.