“4άρα” για ΑΣ Νεάπολης στο τοπικό ντέρμπι με την Ακαδημία Γ. Κούδας με “φωνές” των γηπεδούχων

ΑΚΑΔΗΜΙΑ Γ. ΚΟΥΔΑΣ   1

ΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ4

Το τοπικό ντέρμπι της Νεάπολης ανάμεσα σε δύο ομάδες που διατηρούν τις καλύτερες των σχέσεων ολοκληρώθηκε με νικητή τους τυπικά φιλοξενουμένους. Ο ΑΣ Νεάπολης επικράτησε με τελικό σκορ 1-4 επί της Ακαδημίας Γιώργου Κούδα και έκανε ένα μικρό βήμα για την πρόκριση του. Η Νεάπολη με τα πορτοκαλί κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με τον Κούδα να βρίσκει άμεσα την απάντηση και να φέρνει το σκορ στα ίσα. Σε ένα κρίσιμο σημείο πριν τελειώσει το ημίχρονο  οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-2. Στην επανάληψη ενώ η ομάδα του Νίκου Πελίτογλου πίεζε για το 2-2 έγινε το 1-3 και λίγο μετά το 1-4 με αποτέλεσμα  κάπου εκεί να τελειώσουν όλα.

Η Ακαδημία διαμαρτύρεται για μια φάση στο 55’ όταν ζητάν την αποβολή του τερματοφύλακα για ένα δυνατό όπως ισχυρίζονται φάουλ στον Βραμπάκη ο οποίος αποχώρησε τραυματίας.

Σκόρερ: Καλαϊτζίδης (2), Βραμπάκης, Σταματάκης Ζαφειριάδης

ΑΚΑΔΗΜΙΑ: Φωτιάδης, Νουρδόγλου, Μιχαηλίδης, Αγιάνογλου, Γουργούμισας, Λόλι, Κεχαγιάς, Παρκοσίδης, Σούμβλης, Καραγιαννίδης, Βραμπάκης

Αγωνίστηκαν ακόμα οι: Ντολινάρ, Καμπούρης, Μπάλλας, Μίχος και Σαμάρας

ΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Χαλκίδης, Τζαβέλας, Κανακάρης, Σταματάκης, Πουρσανίδης, Παπαδόπουλος, Ζαφειριάδης,  Σωτηριάδης, Καλαϊτζίδης, Ρέι, Γεωργοόσογλου

Αγωνίστηκαν ακόμα οι: Μαρμαρλιάκας, Βλάχος, Παπαδάκης και Γλεντίδης.