Αλ. Αντωνιάδης “Ελπίζω η συνέχεια να είναι ανάλογη και στο πρωτάθλημα”

Όντας καλός στα σημεία που χρειαζόταν ο Εθνικός Σοχού πήρε αυτό που ήθελε σφραγίζοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση.  Πετυχαίνοντας ένα γκολ στις αρχές του παιχνιδιού,  έχοντας ένα πολύ καλό πρώτο και ένα μέτριο ως κακό δεύτερο ημίχρονο αρκείται στο 1-0 και συνεχίζει περιμένοντας τον αντίπαλο του. Πολύ καλή παρουσία στο ματς είχε ο Αλέξης Αντωνιάδης ο οποίος ξεχώρισε μαζί με τον σκόρερ Καραμπατάκη και τον Αναγνώστη. Ο πρώτος μίλησε στο goalpress  λέγοντας

“Πιστεύω πως η χρονιά  ξεκίνησε ιδανικά με αυτή τη νίκη στο θεσμό του κυπέλλου με μια από τις καλές ομάδες που θα αντιμετωπίσουμε στο πρωτάθλημα! Πιστεύω το 1-0 είναι δίκαιο αποτέλεσμα γιατί καθ΄όλη  τη διάρκεια του ματς και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο κυριαρχήσαμε μέσα στο γήπεδο! Είμαστε μια νέα ομάδα φέτος που με την δουλεία που γίνεται με τον  κ. Τσουκαλίδη και τους συνεργάτες του δεθήκαμε πολύ γρήγορα μέσα σ’ αυτό το μικρό χρονικό διάστημα και αυτό βγήκε προχθές μάσα στο πρώτο επίσημο ματς της φετινής χρονιάς! Ελπίζω η συνέχεια να είναι ανάλογη και όταν με το καλό ξεκινήσει και το πρωτάθλημα να τερματίσει η ομάδα στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πινάκα!”