Ανατροπή στην ανατροπή και 2-3 πρόκριση για την Αναγέννηση στην ματσάρα Σχολάρι- Επανομή

΄΄Σε ένα από τα καλύτερα σημερινά παιχνίδια που έλαβαν χώρα για το φετινό θεσμό του κυπέλλου ερασιτεχνών, Απόλλων Κάτω Σχολαρίου και Αναγέννηση Επανομής αγωνίστηκαν για το ένα και μοναδικό εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου

. Σ΄’ ένα ματς θρίλερ με απίστευτες εναλλαγές στο σκορ η Αναγέννηση ήταν αυτή που με σκορ 2-3 πέρασε από την έδρα του Σχολαρίου μαζί με την πρόκριση. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με 0-1 για να ολοκληρώσει την μέχρι τότε ανατροπή ο Απόλλων πετυχαίνοντας το 2-1 πριν την συμπλήρωση του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη όμως η Επανομή ήταν αυτή που πετυχαίνοντας άλλα δύο τέρματα πέτυχε την πλήρη ανατροπή. ΟΙ γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2-3 που ΄ήταν και το τελικό του αγώνα.

Σκόραραν οι: Μπουλγκουρίδης,  Μπαλάσας ΚΧ2 , Καφές και Τοπουζλίδης