Αγγελοχώρι – Μαραθώνας: 120 λεπτά αγώνα, τρία γκολ, ένας ο νικητής!

Η ημίωρη διαδικασία της παράτασης χρειάστηκε έτσι ώστε να βγει ο νικητής ανάμεσα στον Κεραυνό Αγγελοχωρίου και στον Μαραθώνα. Το τελικό 1-2 υπέρ των φιλοξενουμένων και το ένα εκ των δεκαέξι εισιτηρίων σφραγίστηκε με γκολ του Δαμουλάκη στο 99’. Στην αναμέτρηση αν και σίγουρα το πρωτάθλημα ενδιαφέρει περισσότερο τους δύο αντιπάλους έδειξαν πολύ καλά στοιχεία και προσπάθησαν για αυτήν την πρόκριση η οποία θα τους έδινε και ψυχολογικό αβαντάζ για την συνέχεια.

Ο Κεραυνός με την  ψυχολογία υπέρ του μετά το 6 στα 6 μπήκε αποφασισμένος να διεκδικήσει την πρόκριση. Το γκολ όμως του Αποστόλου σε ένα πολύ κρίσιμο ο σημείο (43’) έφερε μπροστά την ομάδα του Μαραθώνα και το Αγγελοχώρι να κυνηγάει το σκορ. Το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά καλό με τον Κεραυνό να πιέζει για την ισοφάριση και τους κίτρινους για το 0-2 που θα τους έφερνε ακόμα πιο κοντά στην νίκη- πρόκριση. Εκεί που το ματς φαινόταν ότι θα είχε νικητή πριν την παράταση ο Πολυκράτης στις καθυστερήσεις του αγώνα έφερε το ματς στα ίσα και οδηγηθήκαμε σε 30 λεπτά ακόμα αγώνα. Εκεί η κούραση των παικτών τόσο από τα συνεχόμενα παιχνίδια όσο και από το γεγονός ότι κάποιοι (αρκετοί) πήγαν στο γήπεδο κατευθείαν από δουλεία- σχολείο ήταν έκδηλη. Τελικά η πρόκριση ήρθε για τους φιλοξενούμενους οι οποίοι με γκολ του Δαμουλάκη στο 99’ πήρε το σπουδαίο διπλό. Όποια ομάδα και να περνούσε θα ήταν δίκαιο.