“Χιτσκοκικό” φινάλε στο Τριάδι, ανατροπή σε 4 λεπτά και διπλό για Αστέρα Ραιδεστού

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ 1

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ    2

Γκραν γκινιόλ φινάλε είχαμε στον αγώνα κυπέλλου ανάμεσα στον Ατρόμητο Τριαδίου και τον Αστέρα Ραιδεστού. Οι γηπεδούχοι που για 87 λεπτά αγώνα κρατούσαν την νίκη στα χέρια τους γνώρισαν τελικά την ήττα με 1-2 δεχόμενοι δυο γκολ μέσα σε διάστημα τεσσάρων λεπτών.

Η νίκη αυτή για τους φιλοξενούμενους ήρθε μετά από μια μέρα που ο Αστέρας δεν βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα με το κέρδος από το παιχνίδι να είναι η νίκη κυρίως για ψυχολογικούς λόγους για την συνέχεια αλλά και η πρόκριση στην δεύτερη φάση του κυπέλλου. Από την άλλη πλευρά ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και άξιζε ακόμα και την νίκη.

Σκόρερ: Τσαπικούνης (58’),  Ματθαιόπουλος Μ. (88’), Ασημακόπουλος (92’)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Τολούδης, Αλεξανδρίδης, Σταφυλίδης, Τσαπικούνης,  Δρακόπουλος, Καράντατσης,  Σαμακοβλής, Λαζαρίδης, Δελληστεφανής, Ξουρίδας, Σαλπιγγίδης

ΑΣΤΕΡΑΣ:  Μπακιρτζής, Πατερίτσας Σ, Παπακυριακού, Πέππας, Νταρλαγιάννης, Τσιοπανίδης, Ματθαιόπουλος Μ, Ασημακόπουλος, Παπαδόπουλος, Ματθαιόπουλος Π, Φούσκας