Δεκαήμερο “φωτιά” για Ελπίδες Αμπελοκήπων, νίκη με 4-3 επί του Ζάχου

Ένα δύσκολο δεκαήμερο έχουν να βγάλουν σε πέρας οι Ελπίδες Αμπελοκήπων. Με δύο παιχνίδια πρωταθλήματος και ένα κυπέλλου οι Ελπίδες σήμερα έκαναν την αρχή όταν μετά από ένα εντυπωσιακό παιχνίδι επικράτησαν με 4-3 επί της Ακαδημίας Ζάχου και διατηρήθηκαν σε απόσταση αναπνοής από την Νικόπολη. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 3-1 υπέρ των γηπεδούχων ενώ στην επανάληψη ο προπονητής των Ελπίδων Θοδωρής Αργυρόπουλος προσπάθησε να ξεκουράσει ΄όσους περισσότερους παίκτες μπορούσε έτσι ΄ώστε να τους έχει στο παιχνίδι κυπέλλου με την Δάφνη Ακροποτάμου.

Τα γκολ σημείωσαν οι οι Μπλαχάβας χ2 , Μαρτιροσιάν και Ισάογλου ενώ αυτό που αξίζει να σημειωθεί είναι πως η νεανική ομάδα των Αμπελοκήπων έχει την δεύτερη καλύτερη επίθεση του ομίλου εφόσον έχει πετύχει οκτώ τέρματα ενώ έχει και την δεύτερη χειρότερη άμυνα μια που η εστία της έχε παραβιαστεί δέκα φορές.