Δεν τα κατάφερε ο Μακεδονικός που γνώρισε την ήττα και αποκλείστηκε (συνθέσεις+γκολ)

Το γκολ του Σπηλιώτη δύο λεπτά μετά την συμπλήρωση του πρώτου εικοσαλέπτου ήταν αυτό που στέρησε από τον Μακεδονικό την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας. Ο Α. Ο. Υπάτου με έδρα την Θήβα πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο της Ευκαρπίας αφήνοντας μια γλυκόπικρη γεύση στους πράσινους. Οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Αμανατίδη μετά το 0-1 και κυρίως στο δεύτερο μισό του αγώνα είχαν την υπεροχή είχαν ευκαιρίες όμως δεν κατάφεραν να στείλουν το ματς έστω στην παράταση και γνώρισαν την ήττα.

Σκόρερ: Σπηλιώτης (22’).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Γουναρίδης, Χασάνογλου, Χατζηκωνσταντίνου,  Δοξάκης, Σαραγιώτης, Βασιλείου, Ζαννάκης, Καράμπελας Χ, Μπόικα, Γαρύφαλλος, Τσουκάνης.

ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ:  Καρακίτσος, Αργυρίου, Βέρτος, Ροκάι, Λίμα, Παπαδόπουλος, Πέντα, Εντζεκογιέν, Μπρούσης, Ατμαζίδης, Σπηλιώτης.