Ελπίδες πρόκρισης για Ανατολικό με το διπλό 2-4 επί των Ελπίδων ΑΕ Ευόσμου

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ 2

ΑΞΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ      4

Το γρήγορο γκολ του Δίμτση μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης έκανε και τις δύο ομάδες από νωρίς να βγουν μπροστά και να διεκδικήσουν την νίκη. Ο λόγος για τις Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου και τον Αξιό Ανατολικού που αναμετρήθηκαν για την δεύτερη αγωνιστική του κυπέλλου με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με το διπλό και με σκορ 2-4. Την ισοφάριση πέτυχε ο Σπυριάδης στο 29’ σκορ το οποίο ήταν και το τελικό του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Αξιός πήρε ξανά τα ηνία του αγώνα όταν ο νεοεισελθόντας Τσιαβδάρης έκανε το 1-2 . Η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν σχεδόν άμεση όταν ο Τσιντέρης με πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2. Άλλο ένα πέναλτι αυτήν την φορά του Τσιαβδάρη έφερε και πάλι μπροστά το Ανατολικό  φέρνοντας και πάλι μπροστά τον Αξιό. Το τελικό 2-4 διαμορφώθηκε μετά από ένα υπέροχο γύρισμα του16χρονου Δημήτρη Σαχίνη στον Ανδρεάδη.

Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Σπυριάδης και Τσιντέρης και για τον Αξιό οι Τσιαβδάρης (2), Δίμτσης και Ανδρεάδης

ΕΛΠΙΔΕΣ: Σακελλαρίδης, Κεραμιδόπουλος, Κουντουρής, Ανδρεανίδης, Κυριακίδης, Κυρίτσης, Σπυριάδης, Χύτας, Τσιμπέρης,  Δημητρακόπουλος, Βαλαβάνης.

Αγωνίστηκαν ακόμα οι:  Αποστόλου και Αϊδηνίδης

ΑΞΙΟΣ: Καμτσής, Καραμητσώρης, Καραμπάσης, Ρετζέπης, Δελητζάκης, Τανούρκας, Κελέσης, Δέλης, Ανδρεάδης, Δίτμσης, Σαχίνης Δ.