Εντυπωσιακό ξέσπασμα της Ραιδεστού στο δεύτερο ημίχρονο “σκόρπισε” με 4-0 την Κρήνη

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ      4

ΑΕ ΚΡΗΝΗΣ    0

Μετά από ένα εντυπωσιακό ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Ραιδεστού κατάφερε να κάμψει το εμπόδιο της Κρήνης με σκορ 4-0 και τα τέσσερα του τέρματα να τα σημειώνει στην επανάληψη. Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς κάποια από τις δύο ομάδες να πετύχουν κάποιο γκολ αν και ο Αστέρας είχε την ευκαιρία να το κάνει όταν είχε δοκάρι. Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού η Ραιδεστός έκανε τρεις αλλαγές μαζεμένες στο 46’ βελτίωσε την ήδη πολύ καλή της εικόνα και πήρε ευρεία νίκη.

Σκόρερ: Παπαδόπουλος Ζ.(61’), Αϊναλής (67’ αυτ), Τσιομπανίδης (88’), Παπαδόπουλος Α. (89’).

ΑΣΤΕΡΑΣ: Καρσίκης, Αλεξάκης, Πολυχρονιάδης, Παπακυριακού,  Νταρλαγιάννης (46’ Ξυδόπουλος), Τσιομπανίδης, Ιωαννίδης (46’ Παπαδόπουλος Α), Καράι, Κούφαντζης(46’Ματθαιόπουλος Π), Παπαδόπουλος Ζ. (81’ Τσελέπης), Τσάνο.

ΚΡΗΝΗ: Καραγιαννίδης, Γκριλτιτσής, Παππάς, Τανταλίδης, Βαγιάνος, Αϊναλής, Συρόπουλος, Δημητριάδης (67’ Δαλαμπίνης) Λούλος, Βασιλείου (87’ Λούκας), Γεωργίου (46’ Γκαρύπης).