Εντυπωσιακοί οι Ακρίτες κέρδισαν 8-0 τον Κισσό και κράτησαν 270 λεπτά ανέπαφη την εστία τους

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψαν το ντέρμπι (ανάμεσα στον πρώτο και στον τρίτο του τρίτου ομίλου) οι Ακρίτες Συκεών οι οποίοι επικράτησαν με το ευρύ 8-0 επί του Κισσού Χορτιάτη.

Το παιχνίδι που διεξήχθη στις καλύτερες για την εποχή καιρικές συνθήκες οι γηπεδούχοι «εκμεταλλεύτηκαν» το ιδανικό τους ξεκίνημα και προηγούταν ήδη στο ημίχρονο με 4-0. Η «αντίδραση» των ποδοσφαιριστών του Κισσού δεν ήρθε ποτέ γνωρίζοντας την ήττα. Αυτό που αξίζει αναφοράς είναι πως η ομάδα του Χορτιάτη λόγω αποβολής του βασικού της τερματοφύλακα (Μίσκου) στο προηγούμενο ματς κάτω από τα γκολπόστ ήταν ένα 16χρονο παιδί. Αυτό ωστόσο δεν  «μειώνει» σε καμία περίπτωση την μεγάλη νίκη των γηπεδούχων οι οποίοι πέτυχαν τέσσερα γκολ στο πρώτο και τέσσερα στο δεύτερο ημίχρονο.

Σκόρερ: Ματακίδηςχ3, Κασαπίδηςχ2, Βασαίτης 1, Μαυροματίδης 1, Γκιάκος.