“Αέρα” έξι βαθμών για Καμπανιακό που πέρασε με 1-3 από την έδρα της ΑΕ Ευόσμου

1 - 3
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Σ’ ένα μέτριο και νευρικό παιχνίδι που ήταν απόρροια της κρισιμότητας του και έληξε με 1-3, ΑΕ Ευόσμου και Καμπανιακός προσπάθησαν να επιβάλουν τον ρυθμό τους και να πάρουν τους τρεις βαθμούς η κάθε μία για δικό της σκοπό. Μέσα στο Μαρόκο οι Χαλαστρινοί περίπου με την συμπλήρωση ενός τετάρτου αγώνα πήραν προβάδισμα . Η αντίδραση όμως των γηπεδούχων ήταν σχεδόν άμεση όταν με τέρμα του Ντόκου έφεραν το ματς στα ίσα με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη όποια ομάδα έφτανε στην επίτευξη ενός γκολ θα ήταν ένα βήμα πριν την σπουδαία  νίκη. Ο Καμπανιακός ήταν αυτός που με δύο ακόμα τέρματα σφράγισε την νίκη φτάνοντας τους έντεκα βαθμούς και δείχνοντας ότι η υπόθεση πρώτη θέση ακόμα ένα βήμα πιο κοντά.