Με ενδεκάδα “τελευταίας” στιγμής λόγω δελτίων και με 10 από το 60′ ο Ηρακλής πήρε σπουδαία νίκη επί του Παύλου Μελά

3 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Σπουδαίος στον σημερινό αγώνα με αντίπαλο τον Παύλο Μελά παρουσιάστηκε ο Ηρακλής Αμπελοκήπων  οποίος πήρε μεγάλη νίκη με σκορ 3-1. Παρά το «μπέρδεμα» και την ανακατοσούρα που δημιουργήθηκε στην αρχή του αγώνα λόγω προβλήματος με τις κάρτες υγείας των  Κοντέων και Μέτσι ο Γιώργος Ακριτόπουλος καλέστηκε να προχωρήσει στην άμεση αντικατάσταση τους. Έτσι την θέση τους στην βασική ενδεκάδα πήραν οι Γκιάλης κκαι Χατζηπαναγής.

Ο Ηρακλής πήρε ένα σημαντικό προβάδισμα  δύο τερμάτων στο ημίχρονο και στην επανάληψη παρά το γεγονός ότι έμεινε με δέκα (αποβολή του Σπάσιτς στο 61’) το κράτησε , το αύξησε μάλιστα και πήρε το τρίποντο. Οι πράσινοι ήθελαν κάτι από το ματς προσπάθησαν έστω και αν βρέθηκαν πίσω στο σκορ αλλά δεν τα κατάφεραν.