Η νίκη της ημέρας για Χαλκηδόνα που πέρασε εντυπωσιακά με 0-3 από το Ωραιόκαστρο

0 - 3
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Από την μία η Αναγέννηση Χαλκηδόνας απαλλαγμένη από το «άγχος» του υποβιβασμού και σχεδόν «ακατόρθωτο» (υπάρχουν βέβαια μαθηματικές ελπίδες) να συμμετάσχει στα μπαράζ ανόδου. Και από την άλλη ο γηπεδούχος Κεραυνός Ωραιοκάστρου που με νίκη του παρέμενε στην τρίτη θέση (τώρα απειλείται αύριο από την ΑΕ Ευόσμου) και διατηρούσε ζωντανές τις ελπίδες του ακόμα και για την δεύτερη. Τελικά η «μπίλια» έδειξε νικήτρια την Αναγέννηση με την Χαλκηδόνα η οποία έφυγε με το διπλό από το γήπεδο με σκορ 0-3. Πρωταγωνιστής της συνάντησης ήταν αναμφισβήτητα ο Δημήτρης Ζαρμπής που με ένα γκολ στο πρώτο μέρος του αγώνα και ένα στο δεύτερο ημίχρονο χάρισε τους βαθμούς στην ομάδα του. Το 0-3 πέτυχε στις καθυστερήσεις ο Παναγιωτόπουλος . Το παιχνίδι «στιγματίστηκε» από δύο αποβολές ενώ η Χαλκηδόνα πέτυχε την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα και ο Κεραυνός γνώρισε την τρίτη ήττα μέσα στην έδρα του.