Δύο κόκκινες, ένας νικητής και ένας “πληγωμένος” στην επικράτηση του Κεραυνού επί της Θύελλας

2 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Από τα καλύτερα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Ωραιοκάστρου ανάμεσα στον τοπικό Κεραυνό και στην Θύελλα Περιστερώνας. Σ’ ένα παιχνίδι που είχε τρία γκολ, δύο κόκκινες και αρκετά νεύρα (σε φυσιολογικά όμως πλαίσια) ο Κεραυνός σημείωσε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα (και μάλιστα με ανατροπή)  απέναντι σε μια Θύελλα που ναι μεν πάλεψε αλλά για περίπου μία ώρα αγώνα αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο και από το 65′ με δύο ποδοσφαιριστές λιγότερο. Παίρνοντας τα πράγματα με την σειρά ο Περιστερώνας ήταν αυτός που μόλις στο 7′ άνοιξε το σκορ με γκολ του Μέτκαρη.

Η αντίδραση όμως των γηπεδούχων ήταν σχεδόν άμεση όταν στο 15′ έφεραν το ματς στα ίσα με γκολ του Ζιγκόλη. Στο 28΄ο Γρότσκιος αντίκρισε την κόκκινη αφήνοντας την Θύελλα με δέκα. Το 1-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη παρά το γεγονός ότι η Περιστερώνα αγωνιζόταν με δέκα προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς αποτέλεσμα. Η ομάδα έμεινε με εννιά λόγω αποβολής του Ζαλακώστα και ο Κεραυνός με τον Τάσιο που ήταν ο καλύτερος του γηπέδου πέτυχε την ολική ανατροπή.