Με την χρυσή αλλαγή του Λαφτσίδη η ΑΕ Ευόσμου πήρε σημαντικό διπλό επί των Κουφαλίων

2 - 3
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Σ’ ένα από τα καλύτερα και αποδοτικότερα σημερινά παιχνίδια η ΑΕ Ευόσμου νίκησε εκτός έδρας τον ΠΑΟ Κουφαλίων και αφού εκμεταλλεύτηκε τα υπόλοιπα αποτελέσματα έμεινε μόνη πρώτη στην βαθμολογία. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πήραν σημαντικό προβάδισμα δύο τερμάτων με του Κουλάκκου και Ντόκου να σκοράρουν εναλλάξ κάνοντας το 0-2. Στην επανάληψη τα Κουφάλια μπήκαν πιο αποφασισμένα και μέσα διάστημα τριών λεπτών (61′ 64′) ισοφάρισαν σε 2-2. Το παιχνίδι δύσκολα φαινόταν να το κερδίζει κάποιος με το 2-2 να πλανιέται στον ορίζοντα. Ωστόσο, η χρυσή αλλαγή του Λαφτσίδη χάρισε τους τρεις βαθμούς στους φιλοξενουμένους κάνοντας το 2-3