Κοσκινάς και δοκάρι κράτησαν “όρθια” την Χαλκηδόνα και δεν επέτρεψαν τον ΠΑΟΝΕ να πανηγυρίσει μεγάλη νίκη

1 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Τους βαθμούς μοιράστηκαν στο σημερινό μεταξύ τους παιχνίδι που έληξε με 1-1 ΠΑΟΝΕ και Αναγέννηση Χαλκηδόνας. Οι δύο ομάδες που ήθελαν  όσο τίποτα την νίκη πάλεψαν από την αρχή με την Αναγέννηση να ανοίγει το σκορ μόλις στο 8 με τον Σαμπιασβίλι. Μεγάλη ευκαιρία για να μπει στο παιχνίδι έχασε στο 41′ ο ΠΑΟΝΕ όταν ο Λιμνιός εκτέλεσε πέναλτι στο δοκάρι.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ισοφάρισαν στο 72′ με τον Ναλμπάντη Ι. Λίγο έλειψαν οι ασπρόμαυροι να ολοκληρώσουν την ανατροπή όταν ο Γιουλδούρης που μπήκε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε την εκτέλεση ενός κερδισμένου πέναλτι το οποίο και απέκρουσε ο Κοσκινάς. Το 1-1 παρέμεινε ως το τέλος.