Πήρε την τρίαινα ο Ποσειδώνας και επιβλήθηκε της Καρδίας που “μπήκε” αργά στο παιχνίδι

2 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Aπέναντι σε έναν όχι και τόσο καλό ΑΟ Καρδίας o οποίος όταν «μπήκε» στον αγώνα ήταν πολύ αργά ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν έναν αέρα δύο τερμάτων και να πάνε στο ημίχρονο με αυτό. Από την άλλη, η Καρδία δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα και να μπει στο παιχνίδι. Στην επανάληψη, ο Ποσειδώνας ήταν αυτός που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων με την Καρδία να μην μπορεί να φτάσει στα αντίπαλα καρέ. Στο 85’ Ο Σταύρος Εμμανουηλίδης έβαλε ξανά την Καρδία στο ματς μειώνοντας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το 2-1 ωστόσο ήταν το τελικό σκορ του αγώνα. Ο διαιτητής της αναμέτρησης απέβαλε από τον Πάγκο τον Κώστα Σαμαρά.