Φοίνικας Πολίχνης- Δόξα Ρετζικίου όλα έγιναν σε 30 λεπτά, νίκη πρόκριση για τους Πολιχνιώτες

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ 2

ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ  1

Με το υπέρ του 2-1 που διαμορφώθηκε στα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα ο Φοίνικας πέρασε ως πρώτος στον όμιλο του (υπερτερούσε στα γκολ έναντι των Ακριτών)  στην επόμενη φάση του κυπέλλου.  Απέναντι στην Δόξα Ρετζικίου που ήθελε μόνο νίκη για να περάσει αυτή (ο Φοίνικας βολευόταν και με την ισοπαλία) οι γηπεδούχοι χωρίς να παίξουν μεγάλη μπάλα πήραν αυτό που ήθελαν. Στην αντίπερα όχθη η Δόξα αν και μείωσε σε 2-1 πολύ γρήγορα δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι άλλο από το ματς.

Σκόρερ:  Μαραγκούλιας (21’ αυτ),  Τσεβρεντζής (28’), Μακρόπουλος (31’).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Μπαλάσας, Τσιχουρίδης, Ανδρέου, Νούτσης, Κώτσιας, Τσεβρεντζής, Καμενίδης, Τράϊκος, Ζλατίντζης, Καρανικόλας, Ζαννίκος

Αγωνίστηκαν ακόμα: Παπαδόπουλος, Σείζης και Καμπούρης

ΔΟΞΑ Μπραζιώτης, Μαραγκούλιας, Μήττας, Χαζαρίδης, Κεφαλάς Γ, Βούλτσιος, Μαλάμης,  Λύρατζης, Λαζαρίδης, Μακρόπουλος, Κεφαλάς Χ.