Γκραν γκινιόλ φινάλε στην Ραιδεστό, στις καθυστερήσεις σπουδαίο διπλό για Τρίλοφο

Σε ένα παιχνίδι που και τα τρία αποτελέσματα ήταν ανοικτά μέχρι και το τελευταίο λεπτό του αγώνα η Δόξα Τριλόφου πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Αστέρα Ραιδεστού με σκορ 1-2. Στην αναμέτρηση που κρίθηκε με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα η Δόξα πήρε το τρίποντο ξεκινώντας θετικά το πρωτάθλημα. Στο πρώτο ημίχρονο ο Τρίλοφος ήταν αυτός που με ένα γκολ του Νικηφορίδη άνοιξε το σκορ, με το 0-1 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου μισού του αγώνα. Στην επανάληψη και με την συμπλήρωση περίπου μισής ώρας παιχνιδιού ο αρχηγός του Αστέρα Ματθαιόπουλος Ματθαίος κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Εκεί που όλα έδειχναν πως η συνάντηση θα λήξει χωρίς νικητή ο Ποντίκας με ένα γκολ στο 95′ χάρισε το μεγάλο διπλό στην Δόξα