Ματσάρα στην Σουρωτή Ορφέας – Ραιδεστός 5-2, όλα θα κριθούν στην 3η αγωνιστική

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που περιλάμβανε συνολικά επτά τέρματα ο Ορφέας Σουρωτής κατάφερε να επικρατήσει με 5-2 επί του Αστέρα Ραιδεστού μέσα στην Σουρωτή και να βάλει «φωτιά» στον όμιλο. Η νίκη για τους κίτρινους τους έφερε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας μαζί με τον Ατρόμητο Αγίου Αντωνίου έχοντας από τέσσερις βαθμούς με τον Αστέρα να καραδοκεί και όλα να κρίνονται στην τελευταία  αγωνιστική. Στην αναμέτρηση οι φιλοξενούμενοι δέχτηκαν δύο πολύ γρήγορα γκολ εφόσον στο 20΄ το σκορ ήταν ήδη 2-0 για τον Ορφέα. Πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Αστέρας μπήκε ξανά στην διεκδίκηση του παιχνιδιού όταν και μείωσε σε 2-1. Στην επανάληψη όμως η Σουρωτή ήταν καταιγιστική και κέρδισε δίκαια με σκορ 5-2.

Για τον Ορφέα  σκόραραν οι Τόλα (χ2), Μαλιώτας (χ2) και Φοινικόπουλος ενώ για τον Αστέρα οι Παπαδόπουλος (πεν)  και  Τσιομπανίδης