Με 5αρα σφράγισε το εισιτήριο ο Παύλος Μελάς επικρατώντας της Ηλιούπολης

Η διαφορά δυναμικότητας αλλά και κατηγορίας  και η όχι και τόσο καλή μέρα του Γ. Σ.  Ηλιούπολης ήταν εμφανής σήμερα στο γήπεδο της Σταυρούπολης όπου  Παύλος Μελάς πήρε σπουδαία νίκη με σκορ 5-0 και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου.. Οι πράσινοι για δεύτερο συνεχόμενο ματς κατάφεραν να κρατήσουν ανέπαφη την εστία τους πετυχαίνοντας μάλιστα 9 γκολ σε 180 λεπτά.

Από την άλλη η νεανική ομάδα της Ηλιούπολης που γνώρισε δίκαια την ήττα προσπάθησε αλλά είχε χάσει το ματς από το πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να διεκδικήσει τίποτα από το παιχνίδι

Σκόρερ:  Φειδάκης, αυτ, Παπαδόπουλος Π, Παπαδόπουλος Σ, Σταμάτης.

Π. ΜΕΛΑΣ: Αθανασίου (λτρ Θαναηλάκης), Δαμιανίδης, , Παπαδόπουλος  Κ, Κοσμούδης, Αποστολίδης,  Σαλτίρης, Ζλατίντσης, Φειδάκης,  Παπαδόπουλος Π.  Σταμάτης Παπαδόπουλος Σ.

Αγωνίστηκαν ακόμα οι Μαυρίδης, Κρασσάς, Γκέρσι και Τσαλουχίδης.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Αλεξάκης Λαζαρίδης, Τσεβρετζής, Χατζηνικολάιδης, Τομπουλίδης Πασχαλίδης, Παντελίδης Μανουσακιδης Κενα Θεοδοσίου Μαυρόπουλος