Με ανατροπή μέσα σε οκτώ λεπτά “σφράγισε” το εισιτήριο για την επόμενη φάση ο Ελευθεριακός

Τρεις αγωνιστικές πριν διασταυρώσουν τα “ξίφη” τους για τον θεσμό του πρωταθλήματος αυτήν την φορά και σε άλλη όμως έδρα Ελευθεριακός και ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου συναντήθηκαν σήμερα με έπαθλο μια θέση στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Αυτή ήρθε μέσα στο Κορδελιό για τους γηπεδούχους οι οποίοι με νίκη με σκορ 2-1 και ανατροπή.

Το πόσο πολύ ενδιέφερε το παιχνίδι και τις δύο ομάδες φάνηκε από την αρχή του αγώνα με τους ποδοσφαιριστές και των δύο αντιπάλων να δίνουν τα πάντα μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού παρά τις προσπάθειες και των μεν και των δε το γκολ δεν ήρθε με το ημίχρονο να λήγει με σκορ 0-0.

Στην επανάληψη οι πράσινοι μπήκαν δυνατά και πολύ γρήγορα α πήραν προβάδισμα στο σκορ βάζοντας μια βάση για την νίκη- πρόκριση. Ωστόσο οι ασπρόμαυροι είχαν διαφορετική άποψη όταν μέσα σε διάστημα οκτώ λεπτών (57′ -64′) ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση και με δύο γκολ των Καρακασίδη και Σακκόγλου πήραν το εισιτήριο για την επόμενη φάση.