Με ανατροπή και χρυσό σκόρερ τον Παπαδόπουλο Π. μεγάλη νίκη- πρόκριση για Παύλο Μελά επί του Καμπανιακού

Στο πιο συναρπαστικό ίσως παιχνίδι της ημέρας δύο ομάδες της Α1 αναμετρήθηκαν με μοναδικό έπαθλο την πρόκριση στους 16 του κυπέλλου. Παύλος Μελάς και Καμπανιακός που στην φετινή χρονιά δεν ξανασυναντηθούν άλλη φορά εφόσον δεν ανήκουν στον ίδιο όμιλο έδειξαν τα διαπιστευτήρια τους και παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο.  Το τελικό 3-2 που ήρθε στην παράταση  και έγινε με ανατροπή ήρθε μετά από μια συγκλονιστική εξέλιξη.  Οι φιλοξενούμενοι πολύ νωρίς στο σκορ μόλις στο 7’ πήραν προβάδισμα  με τον Κοπάτσι Αλ.. Οι πράσινοι όμως βρήκαν απάντηση και μόλις στο 21’ με σκόρερ τον Κολώνη έφεραν το ματς στα ίσα. Από κει και πέρα μέχρι και το τέλος του αγώνα οι δύο ομάδες προσπάθησαν με κάθε ψυχικό τους απόθεμα ια το γκολ που θα τους «γλίτωνε» από την παράταση ή ακόμα ακόμα και από την ψυχοφθόρα   διαδικασία των πέναλτι  Ο Ρακαβίνας όμως ακριβώς στο 90’ έφερε μπροστά στο σκορ τους Χαλαστρνούς όταν σκόραρε. Την τελευταία του λέξη όμως δεν είπε ο Παύλος Μελάς ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 93’ με τον Παναγιώτη Παπαδόπουλο ο οποίος οδήγησε το ματς στην παράταση. Εκεί η κούραση για όσους αγωνίστηκαν ήταν εμφανής αλλά και λογική. Στο 112’ και πάλι ο Παπαδόπουλος Π. σημείωσε το τελικό 3-2 λυτρώνοντας τους πράσινους οι οποίοι ολοκλήρωσαν μια μεγάλη ανατροπή και πήραν σπουδαία νίκη – πρόκριση.

Χωρίς ιδιαίτερες απουσίες δεδομένου του εργάσιμου της ημέρας παρουσιάστηκαν οι δύο αντίπαλοι.

Στην αναμέτρηση όποια ομάδα έπαιρνε το εισιτήριο για τους 16 θα ήταν δίκαιο.

Σκόρερ: Κοπάτσι Αλεξ (7′), Κολώνης (21′), Ρακαβίνας (90′), Παπαδόπουλος Π. (93′, 112′).