Με χατ τρικ του Ζβίγγου και με ανατροπή σφράγισε το εισιτήριο για την επόμενη φάση η Δόξα Ρετζικίου

Τίποτα από την αίγλη όλων των υπολοίπων χθεσινών παιχνιδιών που περιελάμβαναν γκολ και θέαμα δεν είχε να ζηλέψει η αναμέτρηση ανάμεσα στην Νικόπολη και στην Δόξα Ρετζίκιου η οποία έληξε με 2-4 υπέρ των δεύτερων.

Με φόντο ένα και μόνο εισιτήριο που οδηγεί στην επόμενη φάση του θεσμού οι δύο ομάδες πάλεψαν για αυτό διεκδικώντας το χωρίς υπερβολή από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Η Νικόπολης ήταν αυτή που πήρε κεφάλι στο σκορ και το ημίχρονο την βρήκε να προηγείται με 2-1. Ωστόσο στην επανάληψη το παιχνίδι γύρισε υπέρ των φιλοξενούμενων οι οποίοιανατρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση σημείωσαν άλλα τρία τέρματα και ολοκλήρωσαν την υπέρ τους ανατροπή του σκορ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Ζβίγγος ο οποίος με χατ τρικ έβαλε σημαντικότατο λιθαράκι στην πρόκριση της ομάδας του. Ο παίκτης για τον θεσμό του κυπέλλου έχει σημειώσει αλλά ένα γκολ απέναντι στην Νεάπολη. Η Νικόπολη που ήθελε την πρόκριση και για λόγους ψυχολογίας πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε.