Με το ΄ένα πόδι στην επόμενη φάση ο Ιωνικός πέρασε νικηφόρα από τους Αμπελόκηπους’

Στα δικά του “χέρια” κρατάει πλέον την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών ο Ιωνικός. Μετά το 0-3 επί της ΑΕ Αμπελοκήπων η ομάδα του Εμιλιάνο Χαλιλάι πρέπει στο τελευταίο παιχνίδι του ομίλου να ηττηθεί με σκορ 5-0 και πάνω για να αποκλειστεί. Στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο των Αμπελοκήπων οι γηπεδούχοι κράτησαν το 0-0 στο ημίχρονο κι έδειξαν ότι μπορούν να διεκδικήσουν τον βαθμό ή τους βαθμούς που θα τους επέτρεπαν να διεκδικήσουν το ένα εκ των ΄δύο εισιτηρίων. Στην επανάληψη όμως η πίεση των ασπρόμαυρων ήταν ασφυκτική κατάφεραν να πετύχουν τρία γκολ (το ένα αυτογκόλ) και να πα΄ρουν την νίκη.

Σκόρερ:  Κακοτρίχης, αυτ, Ελληνίδης

ΙΩΝΙΚΟΣ: Κανδυλάπτης,Βογιατζής, Κακούρος, Κοκοτρίχης, Λαζαρίδης, Μαργαρίτης,  Χατζηαντωνίου, Κατσαμακίδης, Μούρια, Κολέτσι, Πολίτης.

Αγωνίστηκαν ακόμα οι: Μήτσικας, Ελληνίδης, Ενοχίδης, Αθανασιάδης και Τσακίρης.