Με το ένα πόδι στην επόμενη φάση ο Φοίνικας Πολίχνης με την επικράτηση του επί της Α.Ε Αμπελοκήπων

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ    6

ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ       1

Σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου πήρε ο Φοίνικας Πολίχνης με την νίκη του με 6-1 επί της ΑΕ Αμπελοκήπων. Στο πρώτο ημίχρονο αν και ο Φοίνικας πήρε προβάδισμα στο σκορ σχετικά νωρίς (11’) οι φιλοξενούμενοι ήταν αρκετά καλοί και πίεσαν για την ισοφάριση. Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την κατοχή και τις ευκαιρίες σημείωσαν άλλα τέσσερα γκολ σε διάστημα οκτώ λεπτών 76-83 (είχε προηγηθεί και ένα γκολ στο 57’) και πήραν την νίκη μισή πρόκριση.

Σκόρερ: Καμενίδης (11’),  Ζαννίκος (57’), Ζλατίντσης (76’, 78’),  Γιαννιώτης (77’),  Αυτ (81’) , Παπαδόπουλος (83’)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Μύλωνας, Πόζογλου, Ανδρέου, Νούτσης, Κώτσιας, Τσεβρεντής, Γιαννακίδης, Τράϊκος, Ζλατίντσης, Ζαννίκος, Καμενίδης

ΑΕΑ: Τσιφτσής, Λιμπαδές, Παναγιωτίδης, Καράβατος, Κανλής, Κολόκας, Μουσιάρης, Κωνσταντινίδης, Κουτσκουδάκης, Γιαννιώτης, Λάτσκα.