Νίκη με καλή εμφάνιση και άνετο 0-3 για Σοχό επί του Ρετζικίου (συνθέσεις και γκολ)

Φιλικών συνέχεια τόσο για την Δόξα Ρετζικίου όσο και για τον Εθνικό Σοχού  οι οποίοι αναμετρήθηκαν στο γήπεδο Πεύκων (Αγίας Τριάδας) με τους δύο προπονητές όσο περνάει ο καιρός να βγάζουν όσο το δυνατόν πιο ασφαλή συμπεράσματα. Το 0-3 που διαμορφώθηκε με  ένα γκολ στο πρώτο και δύο στο δεύτερο ημίχρονο θεωρείται δίκαιο με τις δύο κατηγορίες που χωρίζουν τις δύο ομάδες να είναι εμφανής. Η Δόξα με αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές στην διάθεση της προσπάθησε, στο πρώτο μισό του αγώνα  έτρεξε πολύ είχε πάθος αλλά δεν απείλησε την αντίπαλη εστία. Αντίθετα ο Σοχός δημιούργησε ευκαιρίες, εκτός από το γκολ, και προηγήθηκε δίκαια. Στην επανάληψη τόσο ο Ψωμάς όσο και ο Παγώνης έκαναν πολλές αλλαγές δοκιμάζοντας σχήματα. Το άτυπο 0-3 θεωρείται δίκαιο με τον Εθνικό να έχει ένα δοκάρι και ένα γκολ του Αχαλινόπουλου να ακυρώνεται ως οφσάιντ.

Διαιτητής: Μπάτζιος

Σκόρερ: Σ. Ιωαννίδης, Ταχματζίδης, Κ. Ιωαννίδης

ΔΟΞΑ:  Μπραζιώτης, Μήττας, Λαπουρίδης,  Βούλτσιος, Χαζαρίδης, Μαραγκοούλιας, Κεφαλάς .Γ , Λύρατζης, Κεφαλάς Χ., Μαλαμής, Πουγαρίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Λαζαρίδης,  Αρβανιτίδης, Μακρόπουλος, Ταλιαδούρος, Σούσωνης, Ίντρις, Χϋντα, Γεροστεργίου.

Για τον Εθνικό αγωνίστηκαν σε όλο το 90λεπτό: Καραβελίδης, παίκτης υπό δοκιμή 1, Καραμπατάκης, Παρούσης, Ραφαελίδης, Χατζηπαπαδόπουλος, Σάββας, Ρενδζλής, παίκτης υπό δοκιμή 2,  Στεφανίδης, Κουκουρίγκος, Αχαλινόπουλος, Βουτσιάς, Ιωαννίδης Σ, Ταχματζίδης,   Γιαγιάκος,  παίκτης υπό δοκιμή 3, Ιωαννίδης, Κατσαβός, παίκτης υπό δοκιμή 4, παίκτης υπό δοκιμή 5