“Πάτησε” κορυφή η Δόξα Αδένδρου μετά την εκτός έδρας νίκη επί της Μεσήμβριας

Τόσο στις νίκες όσο και στην κορυφή του πρώτου ομίλου της Γ’ κατηγορίας επέστρεψε η η Δόξα Άδενδρου, κερδίζοντας με σκορ 2-3 το νεανικό και αξιόμαχο συγκρότημα του ΑΟ Μεσημβρίας. Ο ι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν ένα σημαντικό προβάδισμα τριών τερμάτων στο ημίχρονο και να πάνε στα αποδυτήρια με την υπέρ τους ψυχολογία. Στην επανάληψη τόσο μόνο που κατάφερε η Μεσήμβρια ήταν να διαμορφώσει το τελικό 2-3 στις καθυστερήσεις του αγώνα
Σκόρερ: Ταχίρι (24, 0-1), Φωτεινός (36′, 0-2), Μπεκίρι (45′, 0-3), Ιωαννίδης (54′, 1-3), Μυτής(90+3′, 2-3).

Η σύνθεση την νικητών: Μπουνάτσος, Κουσκουβάτας Ρονάλντο, Γκέρτσης, Αγγελάρας, Κωστούδης Δ. (85′ Κωστούδης Αντ.) Φωτεινός (52′ Φελάνος), Σωτηριάδης, Ιωάννου Ν. (81′ Καραγκιαούρης) Ταχίρι Μ