Σπουδαίο διπλό για Βαθύλακκο, το κλίμα “χάλασε” ο σοβαρός τραυματισμός του Τεκίδη

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ      1

ΣΜΥΡΝΑΪΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ 3

Νίκη η οποία όμως επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του Σάββα Τεκίδη σημείωσε ο Σμυρναϊκός Βαθυλάκκου. Στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς η ομάδα του Ηλία Ζωμένου πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα του Μακεδονικού Γέφυρας με σκορ 1-3. Στο πρώτο ημίχρονο ο Τεκίδης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους για να ισοφαρίσει ο Μπίτσης.

Στην επανάληψη τα δύο γκολ των Παναγιώτη Λαφτσίδη και Σαρηγιάννη ήταν αρκετά για τον Σμυρναϊκό να φύγει με το διπλό με τον Μακεδονικό να παλεύει αλλά τελικά να γνωρίζει την ήττα. Όπως προαναφέραμε την χαρά της νίκης επισκίασε ο τραυματισμός του Τεκίδης ο οποίος έπαθε θλάση στον δικέφαλο και θα λείψει από τα γήπεδα έναν μήνα τουλάχιστον.