Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ο Π.Ο Μαλακοπής, ενός λεπτού σιγή πριν την έναρξη του αγώνα

Ο ΠΟ Μαλακοπής με δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια πέρασε στην επόμενη φάση του θεσμού

Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε στον χθεσινό αγώνα κυπέλλου της αντρικής μας ομάδας στην μνήμη του πρώην ποδοσφαιριστή μας Δημήτρη Ξανθόπουλου που έφυγε από την ζωή ανήμερα του Δεκαπενταύγουστου.

Στα αγωνιστικά η ομάδα μας νίκησε με 2-0 τον Μαντέκα Καλαμαριάς και πέρασε στην επομένη φάση του θεσμού . Ο Λευτέρης Αναστασιάδης πέτυχε το 1-0 με γυριστό σουτ στο 75′ και ο Μενέλαος Κουστράβας, που ήταν και ο mvp του αγώνα παρότι έπαιξε 25 λεπτά, πέτυχε το 2-0 με σουτ στο 80′.

Σύνθεση: Κωφός, Μούχαλης, Χαραλαμπίδης, Λαθηρας(65′ Καραπατσακιδης), Κακαράκης, Ζαραγκούλιας, Γιαμπολδάκης (82’Φωτιαδης), Αναστασιάδης, Αθανασιάδης (65’Κουστραβας), Στουκογιάννης (82′ Κεχαγιόγλου), Χατζηιωαννίδης (55’Κωλεττης).

Πηγή: fb Π. Ο. Μαλακοπής