Στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι οι Ακρίτες πέρασαν στην επόμενη φάση επικρατώντας με 3-5 επί της Λητής

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ 0

ΑΚΡΙΤΕΣ ΣΥΚΕΩΝ 0

3-5 πέναλτι

Στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι κρίθηκε η συνάντηση μεταξύ του Μακεδονικού Λητής και των Ακριτών Συκεών. Στο ουδέτερο γήπεδο του Αγίου Βασιλείου  οι δύο ομάδες που θα συναντηθούν και στην 5η αλλά και 14η ξανά αγωνιστική του πρωταθλήματος εφόσον αγωνίζονται στον ίδιο όμιλο αναμετρήθηκαν με στόχο το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου. Το 0-0 διατηρήθηκε τόσο στ0 90λεπτο όσο και στην ημίωρη παράταση με αποτέλεσμα η πρόκριση να κριθεί στα πέναλτι. Εκεί οι φιλοξενούμενοι ευστοχώντας από την άσπρη βούλα και τις πέντε φορές και οι γηπεδούχοι χάνοντας ένα πέναλτι (απέκρουσε ο Γουμάγιας) τελείωσε το ματς με νικητές τους Ακρίτες.