Στο +4 ο Εθνικός Μαλγάρων με γκολ του Αλέξη πήρε το ντέρμπι με το Ανατολικό

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΑΛΓΑΡΩΝ 1

ΑΞΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ  0

Ομάδα για τα δύσκολά  αποδείχτηκε για ακόμα μια αγωνιστική ο Εθνικός Μαλγάρων ο οποίος αν και δεν είχε ιδιαίτερα  καλή απόδοση κατάφερε να πάρει το ντέρμπι επί του Ανατολικού και να αυξήσει την διαφορά στους τέσσερις βαθμούς.  Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που στο πρώτο ημίχρονο επέβαλαν τον ρυθμό τους και απείλησαν. Στο 43’όμως έμειναν με δέκα παίκτες όταν αποβλήθηκε  ο Τσαπαρδάκης αλλά και ο προπονητής του Αξιού κ. Κεχαγιάς. Το 0-0 ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και κόντρα στην ροή του αγώνα ο Τοπί είχε δοκάρι και στην επαναφορά ο συνήθης σκόρερ της ομάδας τον Εθνικού Αλέξης  στην επαναφορά έκανε το 1-0 σκορ το οποίο ήταν και το τελικό της αναμέτρησης.  Μετά το 1-0 το Ανατολικό απείλησε και θα μπορούσε να φτάσει στο 1-1

Σκόρερ: Αλέξης

ΕΘΝΙΚΟΣ: Τζούτζιας, Μαρούκης, Αθανασιάδης, Πίττης, Μπαξεβάνης, Βεργίδης, Τζίκος, Κόζαρι, Αλέξης, Τόπι, Μαλάκης.

Αγωνίστηκαν ακόμα οι : Θεοδοσίου,

ΑΞΙΟΣ: Γεωργόπουλος, Μάνιος, Τσαπαρδάκης, Δελλητζάκης, Δίμτσης, Τανούρκας, Κούπι, Δελλής, Ανδρεάδης, Τσιαβδάρης, Καραμπάσης.