Στους “4” η Σουρωτή, πέρασε από την Ηλιούπολη επικρατώντας με 1-2 επί της Νικόπολης

Σ’ ένα παιχνίδι όπου η ένταση, σε αθλητικά πάντα πλαίσια, υπήρξε από τα πρώτα κιόλας λεπτά της αναμέτρησης ΑΜΣ Νικόπολη και ο Ορφεάς Σουρωτής ΄΄έδειξαν ότι ήθελαν την νίκη- πρόκριση και θα την διεκδικούσαν. Τελικά ο Ορφέας είναι αυτός που με σκορ 1-2 πήρε το μαγικό εισιτήριο. Στο πρώτο ημίχρονο όπου και το σκορ διαμορφώθηκε στο 1-1 η Σουρωτή ΄ήταν αυτή που με γκολ του Παναγιωτόπουλου πήρε προβάδισμα στο σκορ. Οι γηπεδούχοι βρήκαν γρήγορη απάντηση στο τέρμα που δέχτηκαν και ισοφάρισαν πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Λαζαρίδη. Στην επανάληψη και όσο η ΄ώρα περνούσε το άγχος για ένα γκολ “βάραινε” τα πόδια των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων οι οποίοι προσπαθούσαν να “ξεκλειδώσουν” την αντίπαλη άμυνα και να φτάσουν ένα βήμα πριν την πρόκριση. Το γκολ του Μαλιωτά περίπου στο 66′ ήταν αυτό που χώρισε τελικά τις δύο ομάδες και έδωσε την πρόκριση στον Ορφέα. Ένα βήμα (δύο πιο συγκεκριμένα) πριν τον τελικό η Σουρωτή θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες τον Μαραθώνα