Τα “μοίρασαν” όλα Άγιος Γεώργιος και Άγιος Ιωάννης στο μεταξύ τους 2-2

Από την μία η Αναγέννηση Αγίου Ιωάννη με νίκη ξεπερνούσε στην βαθμολογία τον αντίπαλο της και από την άλλη ο αντίπαλος της (Άγιος Γεώργιος ) με δική του επιτυχία αύξανε ακόμα περισσότερο την διαφορά από την Αναγέννηση. Σε μια συνάντηση που η νίκη ήταν μονόδρομος για τις δύο ομάδες το τελικό 2-2 ήταν το αποτέλεσμα του αγώνα. Ένα λεπτό μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Αναγέννηση πήρε σαφές προβάδισμα δύο τερμάτων με γκολ του Βογατσά και ένα αυτογκόλ. Ωστόσο για τον Αγίο Γεωργίο ο Βασίλης Νικολαίδης με δύο γκολ 58, 65 (το ένα με πέναλτι) έφερε το ματς στα ίσα και ήταν αυτά που έκριναν το τελικό αποτέλεσμα. Αξίζει να αναφέρουμε πως ο Άγιος θα μπορούσε να ολοκληρώσει την ολική ανατροπή αν ήταν λίγο πιο “τυχερός” στην τελική προσπάθεια με τον Νιμβρόγλου να χάνει δύο κλασικές ευκαιρίες . Από τους καλύτερους του αγώνα ο Μάγγος τερματοφύλακας της Αναγέννησης