“Ξέσπασε” η Νικόπολη επικρατώντας της Δάφνης με σκορ 7-3 ενώ έχανε με 2-3

Δύο εβδομάδες μετά την μεγάλη νίκη- πρόκριση απέναντι στον Οδυσσέα Κορδελιού με σκορ 3-2 η Νικόπολη πανηγύρισε σήμερα άλλη μια επιτυχία. Για τον θεσμό του κυπέλλου και απέναντι σε μια σκληροτράχηλη Δάφνη Ακροποτάμου που την λύγισαν τα προβλήματα και οι απουσίες η γηπεδούχος ομάδας της Νικόπολης πήρε σπουδαία νίκη με το εκκωφαντικό 7-3 επί της Δάφνης σφραγίζοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που στο πρώτο 45λεπτο προηγήθηκαν με σκορ 2-3 . Στην επανάληψη όμως οι κυανόλευκοι ΄΄ήταν καταιγιστικοί και σημειώνοντας πέντε τέρματα σε έναν Ακροπόταμο που κυρίως στα τελευταία 25 λεπτά του αγώνα “παραδόθηκε” στους αντιπάλους και ηττήθηκε φυσιολογικά

Σκόρερ: ΝΙΚΟΚΟΛΗ: Ντολέγκα χ3, Πορφύριδης, Αναστασιάδης, Παυλίδης,Πασλαμούσκας

ΔΑΦΝΗ: Τάχατος χ2 , Σταφυλίδης