Ζωντανός στο κυνήγι της δεύτερης θέσης ο Ηρακλής μετά το διπλό στην Χαλκηδόνα

0 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα
Ένα βήμα πιο κοντά στην δεύτερη θέση βρίσκεται πλέον ο Ηρακλής Αμπελοκήπων μετά την εκτός έδρας νίκη του με 0-1 επί της πολύ καλής σήμερα Αναγέννησης Χαλκηδόνας. Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της Α1 οι δύο ομάδες ήθελαν την νίκη για να πετύχουν τους  διαφορετικούς στόχους που έχουν στο φετινό πρωτάθλημα. Στο 14’ ο Χαριζάνης έχασε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους όταν σουτ του βρήκε στο δοκάρι. Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις «έκλεισε» το πρώτο ημίχρονο.Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες βγήκαν μπροστά για το γκολ που θα τους έδινε σημαντικό προβάδισμα στην υπόθεση νίκης. Αυτό ήρθε στο 75’ με τον Μέτσι για τον Ηρακλή. Το σκορ παρέμεινε 0-1 μέχρι και το τέλος.Στις καθυστερήσεις για διαμαρτυρία αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη  ο Ιβάνωφ.