Την Κυριακή όλα τα “βλέμματα” κυρίως της ανατολικής Θεσσαλονίκης θα είναι στο γήπεδο των Βασιλικών όπου ο τοπικός Αετός υποδέχεται τον Απόλλωνα Κάτω Σχολαρίου με στόχο ένα και μόνο εισιτήριο που οδηγεί απευθείας στην Α1. Στο πρώτο παιχνίδι των play out το ματς έληξε ισόπαλο με το 1-1 να διαμορφώνεται στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
![](https://goalpress.gr/wp-content/uploads/2022/12/apolon-kato-sxolariou-1024x804.jpg)
Στα ματς της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, και τα δύο, νικητής αναδείχτηκε ο Απόλλων ωστόσο αυτό δεν μετράει σίγουρα (παρά μόνο σε θέμα ψυχολογίας για το Σχολάρι) μια και πρόκειται για μια τελείως διαφορετική αναμέτρηση.
![](https://goalpress.gr/wp-content/uploads/2022/10/vasilika.jpg)
Καμία από τις δύο αντίπαλες ομάδες δεν θέλησε να αποκαλύψεις τις απουσίες της για το παιχνίδι κρατώντας κλειστά τα “χαρτιά” της.