Άλμα ανόδου μετά το διπλό στην Πολίχνη για ΠΑΟΚ Σταυρού

ΕΝ..ΑΝΘΟΚΗΠΩΝ ΚΑΡΑΤΑΣΟΥ -ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ 2–4

Τρίποντο ανόδου μπορεί να χαρακτηριστεί αυτό της ομάδος του Σταυρού απέναντι στον άμεσα διεκδικητή του για μια θέση στην πρώτη δυάδα..Πλέον ο στόχος της ομάδος του κ. Στόικου είναι η πρώτη θέση σε συνδυασμό με την χρησιμοποίηση κάποιων νεαρών ποδοσφαιριστών

.Καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ο ΠΑΟΚ επικράτησε γενικά δίκαια. Το σκορ άνοιξε με πέναλτι ο Καρακίτσος Αθ. στο 16΄’. Άμεση η αντίδραση των γηπεδούχων με φοβερό σουτ φάουλ του Λιλά πολλά μέτρα έξω από την περιοχή στο 19’και ισοφάριση σε 1-1

Νέο προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους με ωραία προσπάθεια του εξαιρετικού Καπνόπουλου στην κλειστή γωνία του Ψαθά κάνοντας το 1-2 στο 22′. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου ένα ημίχρονο με αρκετή ομολογουμένως ένταση

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με ένα γρήγορο γκολ του Σταυρού στο 51′ με τον επίσης δραστήριο Κάμχια παίρνοντας προβάδισμα δύο γκολ. Το γκολ αυτό αποσυντόνισε κάπως την ομάδα του κ Βλασακίδη με τον ΠΑΟΚ να δημιουργεί κάποιες φάσεις και για άλλο γκολ. Αυτό το πέτυχε στο 59′ με ωραία ενέργεια του Αλευρά και γυριστό σουτ έχοντας πλάτη την εστία.

Στο 72′. σε μια ανύποπτη φάση οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και ο μόνιμα διακριθέντας της ομάδος και αρχηγός Λίλα μείωσε σε -4 σκορ που ήταν και τελικό

Στα τελευταία λεπτά χρησιμοποιήθηκαν και αρκετοί νεαροί ποδοσφαιριστές και από τις δύο ομάδες