Αστέρας Ραιδεστού και Αναγέννηση Επιβατών ήρθαν Χ και συνεχίζουν χέρι – χέρι

Στο ντέρμπι του τετάρτου ομίλου της Β’ κατηγορίας δεν υπήρξε νικητής μέσα στο γήπεδο με τον μόνο κερδισμένο το ποδόσφαιρο.

Ο Αστέρας Ραιδεστού υποδέχτηκε την Αναγέννηση Νέων Επιβατών με την οποία αναδείχτηκε ισόπαλος με σκορ 1-1. Κάθε μία από τις δύο αντιπάλους διεκδίκησαν τη νίκη εφόσον ήθελαν να “πατήσουν” κορυφή σε ενδεχόμενη αποτυχία της ΜΠΑΜ, κάτι τέτοιο δεν έγινε. Το ισόπαλο 1-1 έδωσε το δικαίωμα να ελπίζουν σε ανάλογη συνέχεια.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που λίγο πριν το ημίχρονο έκαναν το 0-1 με τον Αστέρα να ισοφαρίζει σε 1-1 με το ξεκίνημα της επανάληψης. Παρά τις προσπάθειες γηπεδούχων και φιλοξενούμενων το σκορ δεν άλλαξε στα εναπομείναντα λεπτά με το ισόπαλο 1-1 να είναι το τελικό της αναμέτρησης.