Έναν ποδοσφαιριστή ο οποίος έχει παραστάσεις κυρίως από Α1 και Γ’ Εθνική και διεκδικήθηκε αρκετά στο μεταγραφικό παζάρι που διανύουμε απέκτησαν οι Λύκοι.
Με πέρασμα από Θύελλα Σαρακηνών Γ Εθνική, Άρη Υδραίας, ΑΣ Πρόμαχοι, Ηρακλή Θεσσαλονίκης Κ19 και Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου με την οποία αναδείχθηκε πρωταθλητής την περσινή χρονιά στην Α1 Αριδαίας και πρώτος σε ασσίστ στο πρωτάθλημα ο Χρήστος Σαμαράς είναι το καινούριο απόκτημα του συλλόγου.
Αξίζει να σημειώσουμε πως ο Χρήστος είναι γιος του άλλοτε άσου του ΠΑΟΚ.