Εντυπωσιακός ο νεοφώτιστος Ηρακλής Θερμαϊκού στο ντεμπούτο του στην Α1

September 10, 2023
4 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα
Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο νεοφώτιστος Ηρακλής Θερμαϊκού. Μετά από ένα παιχνίδι όπου όλα έγιναν στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης και απέναντι σε μια ομάδα, Ακρίτες, που πέρσι τερμάτισαν πρώτοι στην Α1 στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ο γηπεδούχος Ηρακλής πήρε σπουδαίο τρίποντο με το εντυπωσιακό μάλιστα 4-1. Στην πρώτη «πράξη» του αγώνα οι δύο ομάδες μπήκαν πολύ δυνατά και αμφότερες έχασαν ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ. Κάτι το οποίο δεν έγινε με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο πολύ γρήγορα τέρματα με «δράστη» τον Μπικιάρη (47’, 53’), με την ομάδα των Συκεών να βρίσκει αντίδραση και να πετυχαίνει την μείωση του σκορ στο 55΄ Από κει και πέρα οι  προσπάθειες των φιλοξενουμένων να φτάσουν στην ισοφάριση δεν καρποφόρησαν ο Ηρακλής φαινόταν ασταμάτητος και με ακόμα δύο τέρματα ανέβασε τον δείχτη του σκορ στο τελικό 4-1.