Πάλεψε για την τελευταία του ελπίδα αλλά δεν τα κατάφερε ο Μακεδονικός Λητής

4 - 2
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Σ’ ‘ενα ματς με μονόπλευρο βαθμολογικό ενδιαφέρον ο Αχιλλέας Τριανδρίας επικράτησε με 4-2 επί του Μακεδονικού Λητής ο οποίος υποβιβάστηκε στην Α’ κατηγορία.

Το άγχος των παικτών της Λητής για την νίκη και μόνο αυτήν ήταν εμφανής ωστόσο κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να μείνουν στον στόχο τους πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 2-2.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους το γρήγορο γκολ του Γραμμένου ήταν καθοριστικό για την εξέλιξη του ματς εφόσον ο Μακεδονικός για να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση χρειαζόταν τουλάχιστον δύο τέρματα.

Αυτό δεν έγινε με τον Αχιλλέα να διαμορφώνει το τελικό 4-2 στις καθυστερήσεις με τον 15χρονο Κεφαλά να σκοράρει.
Κατά την διάρκεια της φετινής χρονιάς  ο Μακεδονικός Λητής που ήταν από τις 20 ομάδες της Α1 αυτή με το μικρότερο , αριθμητικά ρόστερ, είχε να αντιμετωπίσει αρκετά προβλήματα. Οι πράσινοι το πάλεψαν όμως δυστυχώς για όσους προσπάθησαν πολύ φέτος ήρθε σήμερα ο υποβιβασμός.