0 - 2
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ. ΠΑΝ.ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗ- ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ  0-2

Σε ένα παιχνίδι το οποίο μέχρι και το 79′ ήταν ισορροπημένο και έδειχνε ότι οι δύο ομάδες θα πάρουν από έναν βαθμό και όμως πολλές φορές στο ποδόσφαιρο μια ατομική ενέργεια μπορεί να αλλάξει ένα παιχνίδι. Μέτριο το πρώτο ημίχρονο χωρίς κάτι το ιδιαίτερο

Στην επανάληψη και ο κ. Καβάσης των γηπεδούχων αλλά και ο κ. Πανίδης των φιλοξενούμενων έκαναν κάποιες αλλαγές με σκοπό να δυναμώσουν μεσοεπιθετικά. Το πέτυχε αυτό ο Μαραθώνας όταν μετά από πολύ ωραία ενέργεια της μιας από τις αλλαγές του , ο Γραμματικόπουλος, απέφυγε τρεις αμυντικός και από το κέντρο σχεδόν της περιοχής πέτυχε με δυνατό σουτ το 0–1 στο 79′.

Ένα χρονικό σημείο δύσκολο για τους γηπεδούχους να αντιδράσουν με αποτέλεσμα να έρθει και ένα δεύτερο γκολ σε αντεπίθεση για τους φιλοξενουμένους με τον Ιωσήφ ο οποίος με πολύ ωραίο πλασέ έκανε το 0-2 παίρνοντας ένα πολύ χρήσιμο τρίποντο μετά το στραβοπάτημα της πρώτης αγωνιστικής.