Ισοπαλία στις Συκιές ανάμεσα σε Ακρίτες και Καρδία

1 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Δεν ‘έβγαλε” νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στους Ακρίτες Συκεών και  στον ΑΟ Καρδίας με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα στο γήπεδο των  Συκεών. Οι δύο ομάδες που ήθελαν το τρίποντο  έτσι ώστε να συνεχίσουν με νίκη τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις έμειναν στην ισοπαλία η οποία τους χάρισε έναν βαθμό.

Οι πράσινοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το  σκορ στο πρώτο 45λεπτο του αγώνα όταν ο Ζαλακώστας βρήκε δίχτυα, με το 0-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Καρδία ήθελε ένα δεύτερο γκολ για να έρθει ένα βήμα πιο κοντά στη νίκη και αντίστοιχα άλλο ένα τουλάχιστον οι Ακρίτες για να μην γνωρίσουν την ήττα.

Τελικά η ομάδα των Συκεών ήταν αυτή που με τέρμα του Παπαγαθονίκου που σκοράρει για τρίτο συνεχόμενο ματς κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα και να γράψει το τελικό 1-1.