Η 1η νίκη ήρθε μέσα στο ΔΑΚ Συκεών για Ακρίτες Συκεών

3 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Την πρώτη  τους νίκη μέσα στο ΔΑΚ Συκεών σημείωσαν οι Ακρίτες Συκεών οι οποίοι επικράτησαν με 3-1 επί του νεοφώτιστου Απόλλων Κάτω Σχολαρίου.

Το πολύ γρήγορο γκολ του Βασαίτη μόλις στο 4ο λεπτό έδωσε ώθηση στους παίκτες των γηπεδούχων, οι «οποίοι» απέβαλαν  όσο γίνεται το άγχος «μεταφέροντας» το στα αντίπαλα πόδια,.

Το 1-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη στόχος των Ακριτών ήταν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους  για να «κλειδώσουν» τη νίκη,  ενώ  του Απόλλωνα η ισοφάριση που θα τους επέτρεπε να μπούν ξανά στο παιχνίδι.

Τελικά συνέβη το πρώτο με την ομάδα του Νίκου Μίντη να πετυχαίνει άλλα δύο γκολ και να σφραγίζει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα. Το μόνο που κατάφερε ο Απόλλων ήταν να πετύχει το γκολ της «τιμής» διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.