Μοιράστηκαν από ένα βαθμό Ακρίτες Συκεών και Π. Ο. Μαλακοπής

2 - 2
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Μεγάλη ευκαιρία γα να μην απομακρυνθούν από την κορυφή έχασαν οι Ακρίτες Συκεών οι οποίοι παραχώρησαν ισοπαλία με σκορ 2-2 απέναντι στον ΠΟ Μαλακοπής.  Μέσα στο ΔΑΚ Συκεών τόσο οι γηπεδούχοι όσο και η ομάδα της Μαλακοπής ήθελαν το τρίποντο για διαφορετικούς αλλά σημαντικούς λόγους. Ο λόγος για τους Ακρίτες αναφέρεται πιο πάνω ενώ για τους φιλοξενουμένους πιθανή νίκη θα έδινε σημαντική ψυχολογία για την συνέχεια. Με το “καλημέρα” του αγώνα η ομάδα των Συκεών ήταν αυτή που στο 6′ άνοιξε το σκορ πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με του υπέρ της 1-0. Στο 6′ όμως και της επανάληψης μπήκε και άλλο γκολ (αυτογκόλ συγκεκριμένα) με την Μαλακοπή να ισοφαρίζει προσωρινά σε 1-1. Το προβάδισμα στους Ακρίτες έδωσε  ο Ματακίδης στο 79′ και ελάχιστα πριν την συμπλήρωση του 90λέπτου χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για το 3-1 που θα “τελείωνε” οριστικά την υπόθεση νίκη για τους γηπεδούχους. Ωστόσο η Μαλακοπή δεν το έβαλε κάτω και ίσως κόντρα στην ροή του αγώνα στις καθυστερήσεις απέσπασε σημαντικό βαθμό με τον Χατζηιωαννίδη να σκοράρει.